17 may tarixində Gənc Tamaşaçı Teatrında NETTY2010 Azərbaycan Milli İnternet Mükafatının təntənəli mükafatlandırma mərasimi baş tutdu. Rəsmi şəraitdə NETTY akademikləri cari ildə 16 nominasiya üzrə ən yaxşı milli veb-saytların adlarını elan etdilər.
Təşkilat Komitəsi dəstəyə və köməyə görə Azərbaycan Respublikasının Rabitə və İnformasiya Texnologiyaları Nazirliyinə, Azərbaycan Respublikasının Gənclər və İdman Nazirliyinə, Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət və Turizm Nazirliyinə, Golden Pay ödəniş sisteminə , ULTEL telekommunikasiya operatoruna, Azeurotel operatoruna, Ali&Nino dükan şəbəkəsinə, İntrans internet provayderinə, Nurlar şirkətinə, Ultra şirkətinə, Bakutel telekommunikasiya sərgisinə, AZEL şirkətinə və JİS studiyasına öz təkkürünü bildirir. Tədbirin informasiya dəstəyinə görə 1news.az, novosti.az, dispute.az, aze.az, e-azerbaijan.info, Infocity.az, Azerfoto.com, ITMagazine, qwe.az, eXpert layihələrinə təşəkkürlər bildirildi.

17 Мая в Государственном Театре Юного Зрителя состоялась торжественная церемония вручения Национальной Интернет Премии Азербайджана NETTY 2010. В официальной обстановке академики NETTY назвали лучшие в текущем году национальные веб-сайты по 16 номинациям
Организационный комитет поблагодарил за поддержку Министерство связи и информационных технологий АР, Министерство культуры и туризма АР, Министерство молодежи и спорта платежную систему Golden Pay, телекоммуникационного оператора ULTEL, оператора Azeurotel, сеть магазинов Ali&Nino, интернет провайдера Intrans, компанию AZEL, компанию Nurlar, компанию Ultra, выставку Bakutel и студию JIS. За информационную поддержку мероприятия была выражена благодарность проектам 1news.az, Novosti.az, Disput.az, Aze.az, E-azerbaijan.info, Infocity.az, Azerfoto.com, ITMagazine, qwe.az, eXpert.