// NETTY 2012-in qalibləri təyin olundu
21 iyun tarixində Səməd Vurğun adınaRus Dram Teatrında NETTY2012 Azərbaycan Milli İnternet Mükafatının təntənəli mükafatlandırma mərasimi baş tutdu.
“Elektron Hökumət” Dövlət İnformasiya Sistemi Elektron Xidmətlər Portalı  ( www.ehdis.az )
2.  Korporativ sayt:
118 məlumat xidməti  ( 118.az )
3. Elm və Təhsil:
İntellektual uşaq portalı( bebe.az )
4. Mədəniyyət və incəsənə:  5. İnformasiya və xəbərlər:  6. Servis-sayt:
Azərbaycan Video Servisi ( video.az )
7. Əyləncə:  8. İdman: 9. Azərbaycan:
Virtual turlar və panoram fotolar ( 360view.az )
10.Şəxsi sayt: 11.Cəmiyyət: 12.Elektron kommersiya sahəsində ən yaxşı sayt:  13.Sosial Şəbəkənin seçimi:  14. Bakcell ilə Sms səsvermənin qalibi  15. İlin İT-hadisəsi:
«Nəqliyyatın intellektual idarəetmə layihəsi»
16. “İnformasiya texnologiyaların inkişafının zənginləşdirilməsi üzrə”
- fizika-riyaziyyatelmlərinamizədi, dosent, məktəblilərdən ibarət informatika üzrəÜmumittifaq və beynəlxalq olimpiadalara hazırlıqişlərinin rəhbəri, Bakı "Bilik" Cəmiyyətinin nəzdində "İstehsalatda Riyaziüsullar" İctimai İnstitutunun rektoru (1985 - 1990), Təhsilin İnformasiyalaşdırılması Resurs Mərkəzinin rəhbəri (1999-2003), Focal Point UNESCO-nun Azərbaycanda rəhbəri (2002-2005), Təhsi lNazirliyinin "İnformasiya Texnologiyaları Təhsildə" Metodiki Şurasınınsədri, 2005-ci ildə AR Prezidenti tərəfindən Şöhrət Ordeniilətəltif olunmuşdur. - Ramin Mahmudzadə.
Bu il, əvvəlkiillər də olduğu kimi müsabiqə AR RabitəvəTexnologiyavə Mədəniyyətvə Turizm Nazirliklərinin hərtərəfli dəstəyi nəticəsində həyatakeçir. Mükafatın baş partnyoru – Bakcell SÜR@-dir. Mükafatın partnyorları: BakuTelsərgisi, Intrans provayderi, Nurlar şirkəti, JIS.az, Happylandşirkəti, Ali&Nino kitabmağazaları. Mükafata öz dəstəyini GoMap naviqasiya portalı göstərir.Golden Pay sistemi "Elektronticarət" nominasiyasının partnyorudur.Tədbirüçün İnformasiya dəstəyini 1news.az-, Disput.az, Ann.az, Navigator.az, E-azerbaijan.info, Infocity.az, ITworld.az, KTV1.az göstərir.Hüquqi dəstək De Jure hüquq şirkəti tərəfindən həyata keçirilir.
NETTY-in milli İnternet-Mükafatı - bütovlükdə kömək üçün Ümumdünya şəbəkəsininvə İT- bazarın milli seqmentin ininkişafı üçün yaradılmış informasiya texnologiyaları sahəsində Azərbaycanın birinci peşəkar mükafatıdır. İştirak etməyə tələsin!

НАЗВАНЫ ПОБЕДИТЕЛИ НАЦИОНАЛЬНОЙ ИНТЕРНЕТ ПРЕМИИ АЗЕРБАЙДЖАНА NETTY2012
21 июня в Русском Драматическом Театре им. СамедаВургуна состоялась торжественная церемония вручения Национальной Интернет Премии Азербайджана NETTY 2012.
В официальной обстановке академики NETTY назвали лучшие в текущем году национальные веб-сайты и проекты по 15 номинациям .
Информационная система электронного правительства ( www.ehdis.az )
2. Корпоративный сайт:
Cлужба услуг ( 118.az )
3. Образование и наука:
Интеллектуальный детский портал( bebe.az )
4. Культура и искусство:
Национальный музыкальный архив ( muzzaz.net )
5. Информация и новости: 6. Сервис-сайт:
Азербайджанский Видео Сервис ( video.az )
7. Развлечения: 8. Спорт: 9. Азербайджан:
Виртуальные туры и панорамные фотографии ( 360view.az )
10.Персональная страница: 11.Общество: 12.Лучший сайт в области Электронной Коммерции: 13.Выбор Социальной сети: 14. Лидер СМС голосования с Bakcell 15. ИТ-События Года:
Победителями названы два проекта: Интеллектуальная система управления транспортом» и «Информационная система электронного правительства».
16. Обладателем премии в почетной номинации –«За вклад в развитие отечественных информационных технологий»
стал кандидат физико-математических наук, доцент БГУ, Председатель Республиканского Жюри Олимпиады по Информатике, автор более 80 научных трудов, методических указаний, книг и учебников, лауреат ордена Славы Рамин Махмудзаде
Участниками церемонии стали представители крупнейших ИТ компании страны, номинанты премии, представители СМИ и многочисленные гости.Самые известные в Азнете персоны и проекты приняли непосредственное участие в мероприятии. Зрителей на сцене и в зале радовали многочисленные представители проекта FlashmobAzerbaijan, проект MANPASI, братья Рустамовы со своих хитом «Давай, до свидания»,паркур от Bakcell и многое много другое. Видео отчет по итогам мероприятия в ближайшее время будет опубликован на сайте премии www.netty.az
В текущем году, как и ранее, конкурс проводиkся при всесторонней поддержке Министерства связи и информационных технологий и Министерства культуры и туризма Азербайджана. Генеральным партнером премии являлся BakcellSUR@. Партнерами премии являлись выставка BakuTel, провайдер Intrans, компания Nurlar, сеть книжных магазинов Ali&Nino. Поддержку премии оказывает навигационный портал GoMap, студия JIS.AZ, агентство happyland.az. Партнером номинации «Электронная коммерция» была система GoldenPay. Информационную поддержку мероприятию оказывают 1news.az, Disput.az, Ann.az, Navigator.az, E-azerbaijan.info, Infocity.az, ITworld.az, KTV1.az. Правовая поддержка осуществлялась юридической фирмой DeJure.