NETTY2015 Azərbaycan Milli İnternet Mükafatının qalibləri elan edildi
Rəsmi şəraitdə NETTY akademikləri cari ildə 16 nominasiya üzrə ən yaxşı milli veb-resursların və layihələrin adlarını elan etdilər. Mərasimin əvvəlində tədbirin iştirakçıları bir dəqiqəlik sükutla 19 may faciəsinin qurbanlarını yad etdilər.
Ölkənin iri İT-şirkətlərin nümayəndələri, mükafatın nominantları, KİV nümayəndələri və çoxsaylı qonaqlar mərasimdə iştirak etdilər. Tədbirin yekunu üzrə video hesabat və fotoşəkillər www.netty.az saytında və sosial şəbəkədə www.fb.com/NETTYAWARD yerləşdiriləcək.
1. Dövlət saytı :
Müsabiqənin partnyorları aşağıdakılardır: Tabasko Branding Bureau şirkəti www.facebook.com/tabaskonline. BakuTel sərgisi, SmartHost şirkəti.
Tədbirə İnformasiya dəstəyini 1news.az , Infocity.az , Oxu.az, Disput.az, Smartfon.az, Inet.az göstərir.
Müsabiqənin əsas prizi NETTY heykəlciyidir. KATV1 tərəfindən bütün qaliblərə Myvideo Smart Box “ağıllı” cihaz hədiyyə verilmişdır, hansı ki hər bir qoşulan televizoru Smart TV-yə çevirə bilir. Həmin avadanlığın köməyi ilə internet vasitəsilə yerli və xarici televiziya kanallarını izləmək, adi TV-də sosial servislərdən istifadə etmək mümkündür. SmartHost.az şirkəti bütün nominantlara hostinq-paketlər hədiyyə etdi, hər qalibə isə AZ domenində pulsuz qeydiyyatdan keçməyə imkan yaratdı.

НАЗВАНЫ ПОБЕДИТЕЛИ НАЦИОНАЛЬНОЙ ИНТЕРНЕТ ПРЕМИИ АЗЕРБАЙДЖАНА NETTY2015
1. Государственный сайт: 2. Корпоративный сайт: 3. Образование и наука: 4. Культура и искусство: 5. Информация и новости:
Информационное агентство ( www.olke.az )
6. Сервис-сайт: 7. Развлечения: 8. Спорт: 9. Азербайджан: 10.Персональная страница:
Сайт врача гинеколога Гюнай Хаджиевой ( www.vaginizm.az )
11.Общество: 12.Лучший сайт в области Электронной Коммерции:
DADIM — служба доставки еды в Баку ( www.pizza.az )
13. Выбор социальной сети:
14. Мобильное приложение года: Baku City Guide–Adnroid платформа- автор Джафар Наджафов
15. ИТ-События Года: 20 юбилейная выставка Bakutel 2014
16. За вклад в развитие отечественных информационных технологий: награжден Галиб Гурбанов - руководитель Азербайджанского Интернет-Сообщества (АИС) и компании-провайдера Azerin.
В текущем году, конкурс проводится при всесторонней поддержке Министерства связи и высоких технологий Азербайджанской Республики, Министерства культуры и туризма Азербайджанской Республики. Генеральным партнером премии выступает KATV1.
Партнерами премии являются компания Tabasko Branding Bureau www.facebook.com/tabaskonline, выставка BakuTel.az , компания SmartHost.az.
Информационную поддержку проекту оказывают: Infocity.az , 1news.az , Disput.az, Oxu.az,
Главным призом конкурса была статуэтка NETTY. Со стороны KATV1 все победители были награждены «умным» устройством Myvideo Smart Box, которое позволяет превратить любой подключаемый телевизор в Smart TV. Аппарат может через интернет просматривать отечественные и зарубежные телевизионные каналы, пользоваться социальными сервисами на обычном ТВ. Компания SmartHost.az. подарила всем номинантам хостинг-пакеты а каждому победителю возможность бесплатной регистрации домена .AZ.